fbpx

TRİPOD TURNİKELER

TRİPOD TURNİKELER

Tripod turnikeler ofis ve yönetim binaları, endüstriyel binaların, bankaların, kamu binalarının ve çok sayıda spor ve eğlence tesisleri girişlerinde resepsiyon personeli için hayatı daha kolay hale getirmek ve erişim kontrolü için kullanılabilir. Varnost’un sunduğu paslanmaz çelik (AISI 304 kalite, EN 10082-2 Grade 1G/2G) tripod turnikeler uzun ömürlü, hızlı, güvenilir ve kolay kullanımlıdır. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen tripod turnikelerimizin üzerine proximity, manyetik veya biometrik okuyucular (parmak izi, damar tanıma, yüz tanıma gibi) kolayca entegre edilebilir. Sağlamlığı ön planda tutan Varnost’un kurulumunu yaptığı tripod turnike mekanizmasının en büyük avantajı mandal yataklarının gövdeye monoblok olmasıdır. Böylece darbeli çalışan turnike mekanizmasında gevşeme olmaz. Sunduğumuz turnikelerde gövdeye dahil olan elektromekanik mekanizma sayesinde tek veya çift yönlü olarak kullanılabilir. Hangi yöne geçiş yapılacağı ise son kullanıcı tarafından seçilebilir. Ayrıca uzaktan geçiş izni verilebilir veya daha önce verilmiş olan geçiş izni kaldırılabilir.

Varnost tarafından montajı yapılan tüm tripod turnikelerin TSEK, ISO ve CE belgeleri vardır.

Kullanım alanına göre temel olarak 2 tür tripod turnike vardır:

Single Tripod Turnike: En yaygın kullanım alanına sahip olan tripod turnike türüdür. Tek geçiş mekanizması bulunan gövdeye her türlü kart veya parmak izi okuyucu entegre edilebilir. Paslanmaz çelikten üretilen single tripod turnikeler her iki yöne de geçiş imkanı vermektedir.

Double Tripod Turnike: Daha çok yer darlığı çekilen alanlarda kullanılan double tripod turnike, 2 adet turnikenin konulmasının mümkün olmadığı durumlarda yerden tasarruf etmek için tercih edilmektedir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip double tripod turnikeler her iki yöne de geçiş imkanı verir.