fbpx

TAM BOY TURNİKELER

TAM BOY TURNİKELER

Tam boy turnikeleri, üzerinden atlanamayacak kadar yüksek ve aynı zamanda kaba kuvvete karşı dayanıklı olması nedeniyle sağlamlık ve yüksek güvenliğin ön planda olduğu (stadyum, cezaevi, çok katlı iş merkezleri gibi) kalabalık ortamlarda tercih edilmektedir. Kafes turnike olarak da bilinen boy turnikeleri, ziyaretçinin turnikenin altından veya üstünden geçemeyeceği şekilde boyutlandırılmıştır.

Varnost’un sunduğu tam boy turnikeleri, estetikten ziyade sağlamlığın ön planda tutulduğu 3 kollu veya 4 kollu olarak üretilmektedir. Kaba kuvvete karşı oldukça dayanıklı olan boy turnikesi, neredeyse hiçbir insan gücü tarafından açılamaz. 3 kollu boy turnikesi daha çok iş merkezleri tarafından tercih edilir. Burada amaç, ücretli geçişten ziyade yetkili kişilerin geçişine izin vermektir. Bu nedenle 3 kollu boy turnikesinden aynı anda 2 kişi de geçebilir. Örneğin, aracını plazanın otoparkına bırakan sürücü, beraberindeki kişiyi de bu turnikeden geçirebilir. Ancak 4 kollu boy turnikesinde durum biraz daha farklıdır; zira bu turnikeler daha çok ücretli geçişlerin söz konusu olduğu stadyum gibi ortamlarda aynı anda yalnızca 1 kişinin geçişine izin vermektedir.

Varnost tarafından montajı yapılan ve her türlü kart okuyucuyla entegre çalışan tam boy (kafes) turnikeleri, elektronik mikroişlemci kontrolü ile her iki yönden de geçişe izin verebilmektedir. AISI 304 kalite paslanmaz çelikten üretilen boy turnikesi, mandal yataklarının gövdeye monoblok olması sayesinde, turnike mekanizmasında gevşeme veya çözülme olmaz.

Kafes tipi turnikelerin tekli (single) boy turnikesi ve çift (double) boy turnikesi olarak 2 seçeneği vardır.