fbpx

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ

Varnost’un ileri teknolojisi, üstün hizmet anlayışı, genç, dinamik ve deneyimli ekibi ile birlikte müşterilerinin beklentilerine cevap veriyor. Varnost, kartlı geçiş, parmak izi, yüz tanıma ve turnike sistemleri gibi farklı seçeneklerle her ihtiyaca uygun akılcı çözümler sunuyor. Varnost personel takip sistemleri, personel devam kontrol sistemleri adı altında PDKS olarak adlandırılıyor.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ NEDİR?

İşletmelerin çalışanlarının giriş ve çıkış saatlerini kapsamlı ve ayrıntılı olarak kayıt altında tutan, raporlayan, çalışma saatlerine, yemek molalarına, fazla mesailere, tatillere, ücretli/ücretsiz izinlere göre bordro ayarlayabilen akıllı otomasyon sistemine PDKS personel takip sistemi, yani personel devam kontrol sistemi adı veriliyor.

Varnost personel takip sistemi, çeşitli ölçekteki işletmelerin personel devamlılığı kontrolünde ihtiyaca göre profesyonel çözümler üretiyor. PDKS sistemleri müşterilerine özel hazırladığı yazılımı ile çalışma alanlarında verimliliği arttıracak desteği sunuyor. Personel takip sistemlerinde kullanılan özel yazılımlar ile aylık maaş ve fazla mesai hesaplama ve geriye dönük kontroller kolaylıkla sağlanıyor. Gün gün tutulan mesai saatleri ve hesaplamaları depolanıyor, belirli tarih aralıklarını çekilerek raporlamaya olanak sağlıyor.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ NASIL SEÇİLİR?

Personel devam kontrol takip sistemleri kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sistemin kullanılacağı sektörün göz önünde bulundurulmasıdır. Örneğin, deri sektöründeki bir işletmede kullanılan kimyasal içeriklerden dolayı personelin parmaklarındaki aşınmalar parmak izi okuyucu cihazların kullanımına olanak vermez. Varnost PDKS sistemlerinin kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle personelin giriş çıkış yapacağı noktalar belirlenmelidir. Belirlenen noktalara personel takibi için kullanılacak cihazlar monte edilir. Personel takibi için iş yerinin mimari düzeni, fiziki konumu, müşterinin talebi ya da yapılan işin sektörüne uygun olacak biçimde kart okuyucu terminal, parmak izi okuyucu terminal ya da yüz tanıma terminali ihtiyacı saptanmalıdır. Bir iş yeri için personel devam kontrol takip sistemlerinden yüz tanıma terminali kullanılacaksa, terminalin okuyucu kamerası güneş ışınlarının direkt olarak geldiği yöne doğru montaj yapılmaması dikkat edilecek önemli noktalardan biridir. Eğer yüz tanıma terminalinin kamerası güneşe ışınları yönüne doğru olursa yüz okuma işlevini yerine getirmesi imkânsız hale gelir.

Varnost, personel devam kontrol sistemleri konusunda hemen her ölçekteki işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekipleri titizle çalışma sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında işletmelere özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru donanımların gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümler ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ NERELERDE KULLANILIR?

Özellikle toplu giriş çıkışların yoğun olduğu hastane, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda Varnost personel takip sistemleri ile personelin veya kişilerin giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, kontrollü ve güvenli giriş çıkışların yapılmasına imkân sağlıyor.