fbpx

OTOPARK BARİYER SİSTEMLERİ

OTOPARK BARİYER SİSTEMLERİ

Varnost, otopark ve site girişlerinde daha hızlı geçiş olanağı sunan seçenekleri ile müşterileri- nin güvenliklerini ve isteklerini önemsiyor ve her bir müşterisine ayrı özel çözümler üretiyor. Otopark alanlarında giriş ve çıkışları güvenle ve hızlı biçimde sağlamak ve geçişleri hızlandır- mak için kollu bariyer, mantar bariyer, roadblocker, tuzaklar ve plaka tanıma sistemleri gibi otopark bariyeri ve otomatik bariyer sistemleri üretiyor.

Varnost, hidrolik ve kollu bariyer ve plaka tanıma sistemleri ile her ihtiyaca uygun farklı seçenekler sunarken, otomatik bariyer sistemleri konusunda uzman anlayışla hizmet sunuyor. Kullanım amacına yönelik değişiklik gösteren bariyerler, tuzaklar ve plaka tanıma sistemleri ve kapan çeşitleri ile özellikle AVM’ler, yollar, siteler şimdi çok daha güveli.

Varnost otopark bariyer sistemlerinden Road Blocker, Kapan ve Tuzaklar, Plaka Tanıma Sistemleri, Kollu ve Mantar Bariyerlerde kullanılan sistemlerinde gelişmiş kontrol elektroniği desteği; uzaktan kumanda, kart okuyucu elektronikleri (Manyetik, Proximity, Mifare, KGS, HGS), buton kontrolü gibi çeşitli geçiş kontrol sistemleri ile uzaktan hızlı ve güvenli biçimde kontrol sağlanıyor. Otopark bariyer sistemleri, yol tuzakları ve kapanlar ile road blocker’lar sayesinde ters yön girişleri, yaya yolları gibi sokak ve alanlar güvenli hale getiriliyor.

İtalyan üretimi FAAC bariyer sistemlerini yıllar boyu güvenle kullanabilmeniz için deneyimli Varnost teknik ekibimiz en kusursuz şekilde otopark bariyerlerinin montajını yapmaktadır.

VARNOST‘UN İTALYA’DAKI FAAC ÜRETIM TESISINI ZIYARETI

Varnost ekibi olarak İtalya’nın Bologna şehrindeki FAAC’ın modern üretim fabrikasını ziyaret edip, zorlu koşullarda bile kararlılıkla çalışmasını sürdüren bariyer sistemlerinin üretim ve test hattını gezerek incelemelerde bulunduk.
Otopark bariyer sistemi sayesinde otopark alanlarına giriş ve çıkışlarda plaka okuma sistemi özelliği de kullanılarak, belirli araçların giriş çıkışları denetim altına alınabiliyor belirli gün ve saatlerle sınırlandırılarak kontrollü geçişleri sağlanabiliyor. Aynı zamanda tüm araçların giriş ve çıkışları kayıt altına alınarak raporlar oluşturulabiliyor.

Hidrolik ve pnömatik seçeneği bulunan mantar ve kollu bariyerlerin otomatik geçiş özelliği ile araçların non-stop biçimde hızlı ve güvenli biçimde geçişleri sağlanabiliyor. Mantar bariyerler özellikle AVM’ler, tesis girişleri ile belediyelerin sokak yayalaştırma çalışmalarında çoğunlukla tercih edilen sistem olarak kullanılıyor. Mantar bariyerler, müşterinin ihtiyaç ve taleplerine göre istenen çap ve yükseklikte üretilebiliyor.

Varnost’un özellikle kollu bariyer sistemlerinde tercih edilen plaka tanıma sistemleri ve HGS özelliği ile yardımcı destek yazılımlarla desteklenen video içerik analizi uygulaması sayesinde araç plakalarının tanımlanarak kameralar aracılığı ile okunması sağlanıyor. Plakası tanınan araçlar, otopark bariyerinin açılması ile hızlı, kontrollü ve güvenli geçiş sağlıyor. Ayrıca gişe geçişlerinde de aynı sistemden yararlanarak, hızlı geçişler ile zamandan kazanılıyor, trafik sıkışma problemleri çözümüne destek sağlanıyor. HGS ve plaka tanıma sistemleri özellikle bina ve site güvenliği açısından yaygın biçimde tercih edilen bir sistem olarak kullanılıyor.

Plaka tanıma sisteminin, giriş ve çıkış yapan araçların geçişlerini raporlama ve bilgi saklama özelliği sayesinde özel ve kamu güvenliği gerektiren alanlarda etkin biçimde kullanılmasıyla üst düzey güvenlik sağlanırken, geri bildirim elde ediliyor.