fbpx

Manyetik Kilit

Manyetik Kilit

Manyetik kilit en basit şekliyle elektrik ile çalışan bir mıknatıs sistemidir.

Bu sistemlerde kilit sisteminin yani mıknatısın devreye girmesi için bir elektriğe ihtiyaç duyulur. Sisteme elektrik geldiği anda sistem üzerinde bulunan plakalar bir mıknatıs görevi görmeye başlar ve karşılık kısmında bulunan metali yüksek çekim gücüyle tutar.
Manyetik Kilitler ile izin alınmadan odalara girilemeyecek, odalara giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulacaktır. Hem elektrikli kilitlerde hem de manyetik kilitlerde kapıların açık olup olmadığını belirleyen monitöring özelliği bulunabilmektedir. Böylece istendiğinde kapının açık olup olmadığı izlenebilir.

Mıknatısın gücü esasına dayanan kilit sistemleridir.
Kartlı geçiş sistemlerinin vazgeçilmez unsurlarındandır.
Endüstride ve sanayi alanında sık kullanılılırlar.
Odalara giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulur.

VARNOST Elektromanyetik kilitlerinde, uluslararası alanda önde gelen üretim ekipmanı ve ambalajlama teknolojisini kullanmaktadır. Ürünümüz benzer ürünlerden % 20 daha fazla kilit tutma kuvvetine sahip olup, aynı zamanda manyetik kilidin yüzeyinin antioksidan kapasitesi uluslararası alanda gelişmiş seviyededir. Bunlar havalimanlarında, metrolarda, bankalarda, ceza infaz kurumlarında,akıllı binalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.