Kartlı Geçiş Sistemleri - Varnost ®

(0212) 220 9 220 - (0505) 445 06 54

Halil Rıfat Paşa Mahallesi Yüzer Havuz Sokak No:31/2 Şişli, İstanbul

KARTLI
GEÇİŞ
SİSTEMLERİ

Varnost kartlı geçiş sistemleri, ileri teknoloji ürünü terminaller aracılığı ile müşterilerinin güvenliğini, geçiş kontrolünü ve güvenlik takibini sağlar. Varnost geçiş kontrol sistemleri, kartlı ve şifreli özellikleri bir arada barındıran Wiegand özelliği ile harici okuyucularla bağlantı kurabilir ve gün sonunda data ve log aktarımında kolaylık sağlar.

Max 150000
Max 3000

Günümüz sosyal ve iş yaşamında data kayıtları ve güvenlik düzeyi şirketler, kurum ve kuruluşlar açısından fazlasıyla önem taşmaktadır. Özellikle yoğun biçimde insan giriş ve çıkışlarının yaşandığı üniversiteler, hastaneler, fabrikalar, geniş katılımlı toplantı ve seminer organizasyonları, fuarlar, kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketler gibi yoğun insan trafiğinin yaşandığı ortamlarda kontrollü geçişi ve güvenliği sağlamak, aynı zamanda veri toplamak oldukça güçtür. Şirketler, kurum ve kuruluşlar açısından bu tip bilgilere erişmek ve saklamak büyük önem taşıyor.
Gün sonunda kartlı geçiş sistemlerinden elde edilen verilerin bilgileri ışığında insan eğilimleri ölçümleyerek; pazarlama, satış gibi alanlarda ya da sosyal açıdan değerlendirerek kullanmak, mesai sürelerini hesaplamak, şirketlere ve kurumlara feedback sağlama açısından önemli katkı sunan bilgiler olarak kabul edilir.

Varnost kartlı geçiş sistemleri, hem kartla hem de şifre ile giriş yapılmasına olanak sağlayan özelliği birlikte sunar. Varnost kartlı geçiş sistemi özellikleri ile giriş ve çıkışlar artık çok daha güvenli. Üstelik tüm giriş, çıkışlar kontrol ve kayıt altında tutulabilir. Bireysel zaman erişim bilgileri ile kişisel bilgi arama ve giriş çıkış zamanlarını kontrol edilebilirsiniz. Mesai saatleri ve ortamda kalma süreleri gibi bilgileri eksiksiz olarak raporlamaya olanak sağlar.

Varnost kartlı ve şifreli giriş sağlayan terminaller, manyetik kilit, kapı sensoru, alarm ve çıkış butonları aracılığı ile bağlantı ara birimleri üzerinden veri transferini gerçekleştirebiliyor. Varnost’un geliştirdiği özel yazılımlar sayesinde kullanıcı kaydı, kullanıcı bilgileri ve log kayıtları Wiegand özelliği ile bağlantı ara birimi üzerinden transfer edilebiliyor.
Wiegand özelliği ile transfer yolu ile elde edilen kullanıcı bilgilerinin kayıt altına alınmasına olanak sağlıyor,
harici okuyucularla bağlantı kurabiliyor.

Genç, dinamik, donanımlı ve deneyimli ekipleri ile Varnost, kartlı geçiş sistemlerinde müşterilerinden gelen talepleri değerlendiriyor. Müşterilerinin ihtiyacına göre bina kontrol sistemleri konusunda en doğru sistemi uygulamak adına, ön keşif ve değerlendirme çalışması gerçekleştiriyor. Kartlı ve şifreli geçiş sistemleri uygulamasının yapılacağı alanlarda, terminallerin binanın mimarisine uygunluğu da göz önünde bulunduruyor.
Kurum ve kuruluşlara, şirketlere ve mimariye özel tasarımlar sunarken, şifreli veya kart okuyucu cihazların optimum düzeyde kaliteli ve kusursuz montaj ile kullanımını gerçekleştiriyor.

Varnost kartlı giriş ve şifreli giriş sistemleri insanların can, mal ve önemli bilgilerini koruyor. Ofis, plaza, bina, fabrika, üniversite, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda gereksiz erişimi sınırlayarak güvenli ortamlar sağlıyor.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Varnost kartlı geçiş sistemi temelde şu mantıkla çalışır: Kullanıcı kendi kartını cihaza yaklaştırır ve kart okuyucu cihaz kartın özgün numarasını kontrol eder. Kartın numarası cihazdaki veritabanına kayıtlı ise kart numarasıyla kartın okutulma zamanını kayıt ederek geçiş izni verir. Bu geçiş izinleri belirli geçiş noktaları, belirli günler, belirli saatler veya belirli geçiş sayısı ile sınırlandırılabilir. Dolayısıyla, kart sahibinin kartı okuttuğu cihazdan geçiş izni var ise geçiş sağlanır.

Geçişin ardından kart okuyucu cihaz, kartın numarası ile geçiş yapan kişinin adını eşletirip

“X şahsı şu kapıdan şu saatte geçiş yaptı” olarak geçişi kayıt altına alır ve raporlamaya dahil eder.

Varnost kartlı geçiş sistemi aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

1

Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar Mifare veya Proximity olarak ikiye ayrılır. Bu kartların özelliği her birinin tekil kimlik (unique ID) içermesi. Yani bir kart sadece tek bir özel numaraya sahiptir ve hiçbir şekilde kopyalanamaz. Dolayısıyla kartlı geçişte kullanılan kartlar tamamen güvenilirdir.

2

Kişilerin geçiş kontrol noktasında kartlarını okutabilecekleri bir cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar sadece kart okuyan cihazlar olabilecekleri gibi aynı zamanda hem kart hem şifre okuyabilen hem de kart, şifre ve parmak izini bir arada okuyabilen cihazlar da olabilir; bu tamamen şirketin kartlı geçiş sistemi talebine göre değişkenlik gösterir.

3

Kartlı geçiş sisteminin çalışabilmesi için geçişler noktalarında turnike veya manyetik/selenoid kilit kullanılmaktadır. Bu şekilde kişiler kartlarını kart okuyucuya okuttuklarında, şayet kullanıcının geçiş izni varsa turnike veya manyetik kilit açılır. Böylece kart hamilinin geçişine izin verilerek geçiş sağlanır.

yazılım

Kartla geçiş sisteminde diğer önemli bileşen de yazılımdır. Kartlı geçiş sistemi yazılımı olarak adlandırılan bu yazılımlar ile tüm geçişler kayıt altına alınarak geriye dönük kontroller ve raporlamalar yapılabilmektedir. Ayrıca kartlı geçiş sistemi yazılımıyla belirli kişilerin belirli geçiş noktalarından belirli zamanlarda geçmesi Sağlayabilir.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

Kontrollü geçişin sağlanılması istenen her yerde kartlı geçiş sistemi kullanılabilir. Bu yerlerin başında şirketler, plazalar, kamu binaları, hastane, üniversite, fabrika, otel, mağaza ve depolar gelir.

KARTLI GİRİŞ SİSTEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Geçişler kontrol altına alınarak güvenli bir ortam sağlanır.
Kayıt ve raporlama sayesinde geriye dönük kontroller kolaylıkla yapılır. Yetkilendirme özelliği ile belirli kişilerin belirli geçiş noktalarından geçebilmesi ve istenilen kapıları açabilmesine olanak tanır.
Günümüzde kullanılan banka kartları büyüklüğü ve hafifliğinde olduğundan taşınması ve kullanımı oldukça pratiktir.

Dahua ASA2212A TCP/IP Kameralı Parmak İzi ve Kart Okuyucu

Dahua ASI1212A TCP/IP Parmak İzi ve Kart Okuyucu

Dahua ASR1001A RFID Kart Okuyucu

Dahua ASI1201A TCP/IP Şifreli RFID Kart Okuyucu

Dahua ASR1000A RFID Kart Okuyucu

Dahua ASR1200E Su Geçirmez RFID Kart Okuyucu

Dahua ASR1200D ASR1200D-D İnce Su Geçirmez RFID Kart Okuyucu

Dahua ASI1201E Su Geçirmez TCP/IP Kart Okuyucu

Dahua ASR1201D ASR1201D-D

Dahua ASR1102A Parmak İzi ve RFID Kart Okuyucu

Dahua ASI1201A TCP/IP Şifreli RFID Kart Okuyucu

Dahua ASC2204C-H Merkezi Kontrol Paneli

Dahua ASC1208C 8 Kapı Access Kontrol Paneli

Dahua ASC1204C 4 Kapı Access Kontrolör

Dahua ASC1204B 4 Kapı Access Kontrolör

One thought on “Kartlı Geçiş Sistemleri

  1. […] Provide card controlled intensive security on access control points in public and private buildings with Varnost access control devices.  […]

Comments are closed.