Destek - Varnost ® Geçiş Kontrol ve Turnike Sistemleri

(0212) 220 9 220 - (0505) 445 06 54

Halil Rıfat Paşa Mahallesi Yüzer Havuz Sokak No:31/2 Şişli, İstanbul

Varnost destek hattı tüm yazılımsal ve teknik sorunlarınız için yanınızda.

SIK SORULAN SORULAR

Geçiş kontrol sistemi ne demektir? Ne işe yarar?

Geçiş Kontrol Sistemleri ile, çalışanlarınız kolaylıkla firmanızda yetkileri olan yerlere girip çıkabilirken, kapılarınız davetsiz misafirlere sürekli kapalı olmaktadır. Günümüzde geçiş kontrol sistemleri, sadece kapıları açıp kapamaktan çok daha gelişmiş fonksiyonları yerine getirmektedirler. İşyerinizin büyüklüğüne bağlı olmaksızın, tüm giriş çıkışların sizin istediğiniz gibi olmasını sağlayabileceğiniz, sizin için çalışan sistemler kurabilirsiniz.

Cihaz parmak izi okumuyor ne yapmalıyım?

Öncelikle parmak izi sersörünün temiz olduğundan emin olun.Sensör silikon yüzey,kirli,bulanık,çizik ve kazınmış ise parmak izi okumaz.Kirli ise nemli bir bezle temizleyiniz.Diğer sebepler söz konusu ise ithalatçı firma teknik servise başvurunuz.

Cihaza ethernetten bağlanamıyorum?

Cihazın ethernet kablosunun takılı olduğundan emin olun. Kablo takılı ise cihazın Ip’sinin sisteminize uygun olup olmadığını kontrol edin.

Ücretsiz yazılım (Att2008 & ZKTime 5.0) neler yapabilir?

Program offline çalışır.Geçiş bilgileri görünebilir.Personel isimlendirilip yetkilendirilebilir.Cihazlardan parmak izi ve kullanıcı bilgisi indirilip başka cihazlara gönderilebilir.Cihaza bağlanılarak belli başlı ayarlar yapılabilir. (Saat tarih,cihaz sıfırılama,ip adresi değiştirme,idari kayıt silme)

Standalone Cihaz Nedir?

Herhangi bir PC veya ekstra bir kontrol modülüne ihtiyaç duymadan başlı başına çalışan sistemlerdir. Bir okuyucu ve bu okuyucuya bağlı elektrikli bir kilit sisteminin kumanda edilebilmesi esasına dayalı olarak çalışır. Okuyucuya daha önceden tanımlanmış personelin geçişine olanak verir. Tanımlanmamış kişilerin ise geçmesini önler.

Yasal kısıtlama var mıdır?

Parmak izi okuma sistemleri hiç bir şekilde parmak izinin fotoğrafını çekmez; parmak izlerini sadece binary (kod halinde-111000101010) olarak kaydeder. Dolayısı ile hiçbir yasal kısıtlama yoktur.

Online geçiş kontrol sistemi ne demektir?

On-line, kendi başına bir karar mekanizması bulunmayan, direk PC ye bağımlı olarak çalışan ve PC arızalanması veya kapatılması durumlarında işlevini yitiren sistemlerdir.

Offline geçiş kontrol sistemi ne demektir?

Offline, PC ye bağımlı olmayan geçiş kontrol sistemleridir. PC kapalı iken de çalışır ve geçişleri hafızasında saklar. Offline sistemlerin en büyük özelliği, hazırlanan senaryolar doğrultusunda sistemin çalışması ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra PC kapansa bile giriş çıkış işlemlerini belirlenen yetkiler dahilinde uygulayabilmesi, ve PC baglantısı yeniden sağlandığında gerçekleşen tüm olayları arıza durumlarını ve hareketleri PC’ye aktarabilmesidir.

Kartlı geçiş sisteminde kullanılan kartların üzerine şirket logosu ve resim basılabilir mi?

Kart üzerine istenilen logo, resim veya kimlik bilgileri ön ve arka yüz olarak baskı yapılabilir.

Geçiş Kartımı kaybettim başkası bulur ise giriş yapabilir mi?

Kartınızı kaybettiğiniz zaman sistem üzerinden kartı iptal ederseniz giriş yapılamaz.

Bir Cevap Yazın