fbpx

Bizden Haberler

Güvenlik dünyası ve Varnost ile ilgili en güncel yazılarımızı bloğumuzdan takip edin.

Turnike Sistemlerinde Kartlı Okuyucu Mu Parmak İzli Okuyucu Mu Seçilmelidir?
3 Eylül 2019

Günümüz dünyasının en temel sorunlarından belli başlıcasını güvenlikle ilgili problemler oluşturmaktadır. Kişilerin can güvenliğinin sağlanması gibi değerli bilgilerin bilgisayar korsanlarına ve kıymetli eşyaların davetsiz misafirlere karşı korunması da benzer derecede önem arz etmektedir. Bu önem insanlarda güvenlik ihtiyacını ortaya çıkarmakta ve insanlar temel olarak kendilerini güvenli hissedebilecekleri ortamlarda veya mekanlarda bulunmak istemesi ile neticelenmektedir. Bu durumdan dolayı bina ve tesislerin güvenliği artırmak özel şirketler veya kamu kuruluşlarının temel hedeflerinden birisi haline gelmiştir.

DEVAMINI OKU
IP Kamera Sistemi Seçerken Sakın Bu Hatalara Düşmeyin

Günümüzde yaşanan güvenlik sorunlarına temel çözüm olarak kullanılan en etkili araçlar güvenlik kameralarıdır. Güvenlik kameraları ev veya işyerlerinizin güvenliğini sağlama adına basit, ucuz ve güvenilir bir imkan sağlamaktadır. Bununla birlikte IP kamera dediğimiz güvenlik kamerası teknolojileri de uzun yıllardır değişim göstermektedir. Yeni nesil ürünlerle birlikte IP kamera teknolojisi de gitgide karmaşıklaşmaktadır. Eğer siz de kamera sisteminizi yenilemek ya da ilk kez kamera sistemi kullanmak istiyorsanız yeni nesil ürünlerin bu karmaşık yapısı aklınızı bulandırmasın.

DEVAMINI OKU
Akıllı Ev Teknolojilerine Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi beraberinde hayatımızın git gide daha kolaylaşmasını sağlayan teknolojileri getiriyor. Akıllı ev teknolojileri de onlardan biri. Henüz yeterli ilerleme sağlamadığı, gelişmek için daha çok zamana ihtiyaç olduğu sanılsa da, akıllı ev teknolojileri birçok alanda büyük yenilikler ve faydalar getiriyor. Hayatımıza çoktan dokunan bu teknoloji ile güvenlikten sıcaklık kontrolüne, eğlenceden ev araçlarına kadar birçok alanda aktif fayda görmek mümkün.

DEVAMINI OKU
Personel Devam Kontrol Sistemleri Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yerlerindeki personelin devamlılığı herhangi bir kuruluş için kritik bir unsur oluşturmaktadır. Daha önceki dönemlerde iş yerleri çalışanların giriş ve çıkışını takip eden ya da bu işle görevlendirilmiş kişiler tarafından takibi sağlanırken ya da çalışanların kendi giriş çıkış saatlerini yazdığı sistemler mevcutken günümüzde bu işlevi daha kolay, etkili ve teknolojik bir şekilde gerçekleştiren personel devam kontrol sistemleri (PDKS) yapabilmektedir.

DEVAMINI OKU
Turnike Geçiş Kontrol Sistemleri Nedir?

Güvenlik günümüzün dünyasında en önemli konuların başında geliyor. Hem bireysel hem de kurumsal anlamda güvenliğin sağlanması öncelikli noktalardan biri. Değerli bilgilere erişen bilgisayar korsanlarından insanların ve malların güvenliğini tehdit eden “davetsiz misafirler”e kadar sayısız tehdit hayatımızın merkezinde yer alıyor.

DEVAMINI OKU
Personel Takip Sistemleri Hangi Durumlarda Etik Değildir?

Hem küçük hem de büyük ölçekli işletmelerde personel performansını takip etmek iş verimliliği açısından büyük önem taşıyor. İş yerlerindeki personel devamlılığı bu kuruluşların insan kaynakları yönetimi açısından ilgisi çekiyor.

DEVAMINI OKU
Öğrenci Takip Programları Hangi Sıklıkla Güncellenmeli?

Gelişen teknolojik imkanlar hayatımızın her alanında olduğu gibi eğitimde de birçok kolaylığı beraberinde getiriyor. Gerek okul yönetimi gerekse öğrenci takibi için kullanılan programlar ülkemizde gittikçe yaygınlaşıyor. Bu yazıda, öğrenci takip programlarının işlevleri ve hangi sıklıklı güncellenmesi gerektiğine dair bilgiler bulabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Kartlı Geçiş Sistemleri Ne Kadar Güvenilir?

Access kontrol terimi, herhangi bir alanın içine veya dışına geçişi kontrol etmek için kullanılan herhangi bir tekniği tarif eder. Pirinç anahtar kullanan standart bir kilit, geleneksel bir access kontrol sistemi olarak kabul edilebilir. Ancak teknolojinin gelişmesi ile access kontrol sistemleri artık çok daha güvenli ve aynı zamanda karmaşık bir hale geldi.

DEVAMINI OKU
Access Kontrol Sistemleri Hack Edilebilir Mi?

Büyük bir hızla gelişen teknoloji, gerek kişisel alanlarımızda gerekse iş dünyasında büyük dönüşümleri beraberinde getiriyor. Güvenlik sistemleri de bu dönüşümden payını alıyor. Güvenlik tedbirlerini üst düzeyde almak isteyen işletmeler, bunu sağlarken hem çalışanlarının hem de müşterilerinin konforunu ön planda tutuyor. Bu anlamda dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de access kontrol sistemleri hızla yaygınlaşıyor.

DEVAMINI OKU
Kartlı Geçiş Sistemleri mi Parmak İzli Sistemler mi?

Gelişen teknoloji ile beraber işyeri yönetimi konusunda da dikkat çekici ilerlemeler sağlanıyor. Gerek güvenlik gerekse personel takibinde kolaylıklar getiren yeni teknolojiler dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de sıkça tercih ediliyor. Kartlı geçiş sistemleri sık giriş çıkışa sahip işletmelerde güvenliği sağlamada etkili bir yöntem olarak kullanılıyor. Tüm giriş çıkışları kontrol etmenize olanak sağlıyor ve kayıt tutmanızı kolaylaştırıyor. Öte yandan, güvenliği üst düzeyde tutmayı amaçlayan işletmeler, son yıllarda tüm dünyada hızla yaygınlaşan parmak izli sistemler tercih ediyor.

DEVAMINI OKU
Varnost Turnike Sistemlerini Tercih Etmeniz İçin 7 Sebep

İşletmelerin güvenliği, gerek iş yönetimi gerekse müşteri memnuniyeti açısından kritik bir önem taşıyor. Turnike sistemleri sayesinde her gün binlerce kişinin uğradığı yoğun binalarda etkin güvenlik sağlanabiliyor. Ancak turnike sistemlerinin işletmeye ait binaların ve bunların bölümlerine göre fonksiyonel şekilde yapılandırılması gerekiyor.

DEVAMINI OKU
Varnost Access Kontrol Sistemleri

Varnost Access Kontrol Sistemleri, access kontrol çözümleri alanında ülkemizin dört bir yanında yüzlerce işletmeye hizmet veriyor. Access kontrol sistemleri üzerine 10 yılı aşkın tecrübeye sahip genç ve dinamik bir kadro ile 2014 yılı başında şahıs şirketi olarak kurulan Varnost; sunduğu etkili çözümler ve nitelikli teknik destek ile kısa sürede müşteri portföyünü genişletti ve nihayet Ekim 2014’de limited şirket haline geldi.

DEVAMINI OKU
Roadblocker Nedir ve Hangi Durumlarda Kurulması Gerekir?

Yol engelleyiciler her türlü hasarı önleyebilen güvenlik sistemleridir. Askeri alanlar, kamu kurum ve kuruluşları, konsolosluklar, bankalar, fabrikalar, işyerleri ve organizasyonlar gibi yerlerde giriş ve çıkış güvenlik kontrollerini sağlamak için kullanılırlar. Güvenliğe büyük önem veren kurumlar için roadblocker sistemleri günümüzde belirgin bir alternatif haline gelmiştir.

DEVAMINI OKU
Oteller İçin Access Kontrol Sistemleri Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

cess kontrol sistemleri, bir tesiste belirli cihazları ve donanımı kullanma yetkisine sahip olan kişiye bağlı olarak, iş, tesis veya binadaki personel hareketlerini yönetmek için kullanılan sistemleri ifade eder. Bu tür sistemler sadece girişleri değil aynı zamanda geçişleri de kontrol eder. Bu nedenle “geçiş kontrol sistemi” olarak da bilinirler.

DEVAMINI OKU
Kartlı Geçiş Sistemleri mi Parmak İzli Sistemler mi?
29 Temmuz 2019

Gelişen teknoloji ile beraber işyeri yönetimi konusunda da dikkat çekici ilerlemeler sağlanıyor. Gerek güvenlik gerekse personel takibinde kolaylıklar getiren yeni teknolojiler dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de sıkça tercih ediliyor. Kartlı geçiş sistemleri sık giriş çıkışa sahip işletmelerde güvenliği sağlamada etkili bir yöntem olarak kullanılıyor. Tüm giriş çıkışları kontrol etmenize olanak sağlıyor ve kayıt […]

DEVAMINI OKU
Roadblocker Nedir ve Hangi Durumlarda Kurulması Gerekir?

Yol engelleyiciler her türlü hasarı önleyebilen güvenlik sistemleridir. Askeri alanlar, kamu kurum ve kuruluşları, konsolosluklar, bankalar, fabrikalar, işyerleri ve organizasyonlar gibi yerlerde giriş ve çıkış güvenlik kontrollerini sağlamak için kullanılırlar. Güvenliğe büyük önem veren kurumlar için roadblocker sistemleri günümüzde belirgin bir alternatif haline gelmiştir. Roadblocker İşlevleri Roadblocker gerekirse, mantar ya da kol bariyerleriyle birlikte kullanılabilir, […]

DEVAMINI OKU
Yeni X-Ray Cihazları Kansere Neden Olur Mu?
24 Temmuz 2019

Moden çağın en büyün devrimleri teknolojik gelişmeler olur iken, en büyük korkuları ise suç ve güvenlik unsurları gibi görünüyor. Pek çoğumuz her geçen gün artan suç oranlarından yakınırken, güvenlik açığı ise teknolojik gelişmeler ile azaltılmaya devam ediyor. Güvenliğin arttırılmaya ve halk huzurunun korunmaya çalışıldığı alanlar da artmaya devam ediyor. Özellikle gelişmiş ve sanayileşmiş şehirlerde şehir […]

DEVAMINI OKU
Yeni Turnike Sistemleri Nasıl Çalışır?

Pek çoğumuz her gün bir kurumdan içeri girerken, metro, metrobüs, veya vapur kullanırken turnike sistemlerinden kullanırız. Peki bu turnikeler nasıl çalışır? Kartlarımızı nasıl okur? Turnikelerin çeşitleri var mıdır? Günlük hayatta hemen hemen birçok noktada karşımıza çıkan turnikeler öncelikle güvenlik amaçlıdır. Kolay ve hızlı geçişler sağlar. Siz de yeni bir şirket kuruyor veya kendi kurumunuz için […]

DEVAMINI OKU
Turnike Sistemlerinde Kartlı Okuyucu Mu Parmak İzli Okuyucu Mu Seçilmelidir?

Günümüz dünyasının en temel sorunlarından belli başlıcasını güvenlikle ilgili problemler oluşturmaktadır. Kişilerin can güvenliğinin sağlanması gibi değerli bilgilerin bilgisayar korsanlarına ve kıymetli eşyaların davetsiz misafirlere karşı korunması da benzer derecede önem arz etmektedir. Bu önem insanlarda güvenlik ihtiyacını ortaya çıkarmakta ve insanlar temel olarak kendilerini güvenli hissedebilecekleri ortamlarda veya mekanlarda bulunmak istemesi ile neticelenmektedir. Bu […]

DEVAMINI OKU
IP Kamera Sistemi Seçerken Sakın Bu Hatalara Düşmeyin

Günümüzde yaşanan güvenlik sorunlarına temel çözüm olarak kullanılan en etkili araçlar güvenlik kameralarıdır. Güvenlik kameraları ev veya işyerlerinizin güvenliğini sağlama adına basit, ucuz ve güvenilir bir imkan sağlamaktadır. Bununla birlikte IP kamera dediğimiz güvenlik kamerası teknolojileri de uzun yıllardır değişim göstermektedir. Yeni nesil ürünlerle birlikte IP kamera teknolojisi de gitgide karmaşıklaşmaktadır. Eğer siz de kamera […]

DEVAMINI OKU
Akıllı Ev Teknolojilerine Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi beraberinde hayatımızın git gide daha kolaylaşmasını sağlayan teknolojileri getiriyor. Akıllı ev teknolojileri de onlardan biri. Henüz yeterli ilerleme sağlamadığı, gelişmek için daha çok zamana ihtiyaç olduğu sanılsa da, akıllı ev teknolojileri birçok alanda büyük yenilikler ve faydalar getiriyor. Hayatımıza çoktan dokunan bu teknoloji ile güvenlikten sıcaklık kontrolüne, eğlenceden ev araçlarına kadar […]

DEVAMINI OKU
Personel Devam Kontrol Sistemleri Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yerlerindeki personelin devamlılığı herhangi bir kuruluş için kritik bir unsur oluşturmaktadır. Daha önceki dönemlerde iş yerleri çalışanların giriş ve çıkışını takip eden ya da bu işle görevlendirilmiş kişiler tarafından takibi sağlanırken ya da çalışanların kendi giriş çıkış saatlerini yazdığı sistemler mevcutken günümüzde bu işlevi daha kolay, etkili ve teknolojik bir şekilde gerçekleştiren personel devam […]

DEVAMINI OKU
Dünyanın En Çok Tercih Edilen Access Kontrol Şirketleri Hangileridir?

İşletmeniz hala bir “anahtar sistemi” mi kullanıyor? Gelişen teknoloji güvenlik sistemlerini de hızla dönüştürüyor. Artık “anahtar sistemi”nin yerini yazılımlar alıyor. Access kontrol hizmetleri birçok farklı alanda etkin biçimde kullanılıyor. Daha yüksek güvenliğe sahip ve daha kullanışlı bu hizmetler ile işletmenizi bir adım öne çıkarabilirsiniz. En İyi Access Kontrol Hizmeti Nasıl Seçilir? İşletmeniz için kullanabileceğiniz çok […]

DEVAMINI OKU
RFID Nedir, Nasıl Çalışır?

Pek çoğumuz için temel öncelik hayatta kalmak ve güvenli bir şekilde yaşamak. Ailemizle keyif dolu dakikalar geçirdiğimiz veya arkadaşlarımızla gülüp eğlendiğimiz anlarda hepimiz güvende olmak isteriz. Biraz nefes almak ve alışveriş keyfine doymak için dışarı çıkmak da güvenlik sorununu beraberinde getirir. Her geçen gün değişen ve gelişen dünyanın beklentil ve tehlikelerine karlı koymak ise zorlaşabilir. […]

DEVAMINI OKU
Dış Mekan IP Kamera Sistemleri Uygularken Yapılan En Büyük 5 Hata

Çevremizde artan tehlike veya kalabalık sebebiyle kendimizi güvence altına almak ve rahat bir uyku uyumak isteyebiliriz. Öte yandan, iş yerimizdeki güvenlik sistemlerini yeterli bulmayabilir ve yeniletmek isteyebiliriz. Ailesini düşünen yetişkin  bir birey veya geleceğe dönük adımlar atmak isteyen bir iş adamı iseniz, en çok merak ettiğiniz konulardan biri konutunuzun veya iş yerinizin duvarlarına taktıracağınız kamera […]

DEVAMINI OKU
Access Kontrol Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Access Kontrol Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Her gün yeni bir yenilik  ile karşılaştığımız dünyada, işyerinde ve evde kaliteli güvenlik sistemleri kurmak bir vazgeçilmez hale geliyor. Başarılı ve geleceğe dönük bir iş insanı olarak siz de alanınızda kendinizi geliştirmek ve rakiplerinize fark atmak isteyebilirsiniz. Bu durumdailk yapmanız gereken kurumunuza en uygun güvenlik sistemlerini incelemek. Eğer […]

DEVAMINI OKU