fbpx

BİYOMETRİK SİSTEMLER ( PARMAK İZİ, YÜZ TANIMA )

BİYOMETRİK SİSTEMLER ( PARMAK İZİ, YÜZ TANIMA )

Varnost, parmak izi sistemleri ile de müşterilerinin kalite ve güvenlik beklentilerini en üst seviyede karşılamak için yola çıktı. Geleceğin güvenlik sistemlerini genç, dinamik ve 14 yıldan bu yana deneyimli ekibi ile müşterilerinin hizmetine sunan Varnost Accsess Kontrol Sistemleri, parmak izi sistemi alanında da farkını ve ileri teknolojideki üstünlüğünü yenilikçi ve akılcı çözümlerle ortaya koyuyor.

Varnost parmak izi sistemi, binanın mimari özellikleri, müşterilerden gelen talep ve istekler de göz önünde bulundurularak, gerekli ön keşif ve değerlendirme sonunda turnikeler, duvar ya da kapı üzeri gibi çeşitli biçimlerde uygulanabiliyor. Varnost, müşterilerinin kurumsal kimliğine uyan, marka değerini yükseltecek standartlarda binanın mimari tasarımı ile uyumlu biçimde tasarladığı sistemleri ile marka algısını yükseltiyor.Manyetik kilit, kapı sensoru ve çıkış butonlarına bağlantı yapabilen parmak izi okuyucu terminaller; aynı zamanda WI-FI, Ethernet ve USB portları ile bağlantı kurabiliyor. Bu sayede parmak izi ve resimli görüntüleme ile personel bilgisine, mesai saatleri giriş ve çıkış zamanları bilgilerine ulaşılarak, mesai hesaplaması gibi verileri gerçek zaman ve doğrulukla kayıt altına alınabiliyor. Parmak izi sistemleri aynı zamanda bireysel zaman erişim bilgileri ile kişisel bilgi arama ve giriş çıkış zamanlarını kontrol edilebiliyor. Mesai saatleri ve ortamda kalma süreleri gibi bilgileri eksiksiz olarak raporlamaya olanak sağlıyor.

PARMAK İZİ SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

Varnost parmak izi sistemi sayesinde güvenlik düzeyinin en üst seviyede tutulması istenen bütün alanlar tam bir koruma ve takip altında kalıyor. Parmak izi okuma ile giriş sağlanan ve yüksek güvenlik düzeyi gerektiren tüm alanlarda Varnost’un geliştirdiği özel yazılımlar ile tüm geçişler kayıt altına alınarak, kontrol edilebilmesine imkan sağlıyor. Varnost kartlı giriş ve şifreli giriş sistemleri sayesinde insanların can, mal ve özel bilgilerini koruyor. Parmak izi sistemleri ofis, bina, fabrika, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda izinsiz erişimi sınırlayarak, yüksek güvenlik düzeyinde ortamlar yaratıyor.Varnost parmak izi sistemleri terminalleri ileri teknolojiyi yansıtan, son derece gelişmiş sistemleri ve işlevleri bir arada barındırıyor. Örneğin, geçiş sırasında çekilen fotoğraf ile kayıtlı personelin fotoğrafını göstermesi en dikkat çekici özellik olarak değerlendiriliyor. Ayrıca parmak izi okuma terminalleri, diğer kimlik tanılama cihazlarına göre çok daha ekonomik çözümler sunuyor. Parmak izi sistemleri, fiyat/performans açısından en uygun geçiş kontrol imkanını yaratıyor.Hemen her ölçekte işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekiplerimiz Türkiye’nin dört bir yanında işletmeye özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru ekipmanları gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümlüyor ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, kullanıma sunuyor.

Varnost kartlı geçiş sistemi temelde şu mantıkla çalışır: Kullanıcı kendi kartını cihaza yaklaştırır ve kart okuyucu cihaz kartın özgün numarasını kontrol eder. Kartın numarası cihazdaki veritabanına kayıtlı ise kart numarasıyla kartın okutulma zamanını kayıt ederek geçiş izni verir. Bu geçiş izinleri belirli geçiş noktaları, belirli günler, belirli saatler veya belirli geçiş sayısı ile sınırlandırılabilir. Dolayısıyla, kart sahibinin kartı okuttuğu cihazdan geçiş izni var ise geçiş sağlanır.Geçişin ardından kart okuyucu cihaz, kartın numarası ile geçiş yapan kişinin adını eşletirip “X şahsı şu kapıdan şu saatte geçiş yaptı olarak geçişi kayıt altına alır ve raporlamaya dahil eder.

Varnost kartlı geçiş sistemi aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

PARMAK İZİ SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
*Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.
*Sadece bir parmak okuması ile kullanımı kolaydır.
*Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiçbir hata yapmaz.
*Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.
*Yetkilendirme yaparak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine izin verir.
*İstenilen gün ve saatlerde, istenilen kapılarda geçişe izin verilebilir.
*Anahtar veya kartın aksine parmak izinizi evde unutamazsınız.
*Kart veya anahtarın aksine parmak iziniz çalınamaz.
*Parmak izi sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.
*Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.
*İç mekan ve dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.
*Parmak izi okuma sistemlerinde kullanılan cihazlarımızı en yüksek hassasiyet ve güvenilirlik kriterlerine göre seçiyoruz. Bu doğrultuda parmak izi okuma cihazlarımız “milyonda bir” hata oranı ile oldukça yüksek güvenilirlik sunmaktadır.